GDAŃSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE

Smaller Default Larger

Ogłoszenie

100-lecie Gdańskiego Towarzystwa Naukowego podczas Wilna w Gdańsku

W dniach od 2 do 4 września odbędzie się 19. edycja festiwalu Wilno w Gdańsku, organizowanego wspólnie przez miasta partnerskie Gdańsk i Wilno. Od kilku lat w spotkaniach festiwalu jako eksperci uczestniczą członkowie naszego Towarzystwa. W tym roku, w niedzielę 3 września, o godz. 15.50 na Dziedzińcu Forum Gdańsk odbędzie się specjalne spotkanie poświęcone jubileuszowi 100-lecia Gdańskiego Towarzystwa Naukowego:

15.50 – 16.30 Gdańska i wileńska nauka. Wokół wspólnego losu, tradycji i wartości. 100-lecie Gdańskiego Towarzystwa Naukowego | Prezentacja książek o tematyce wileńskiej: prof. Wiesława Makarewicza Wileńskie korzenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. Zbigniewa Opackiego Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie 1919-1939, połączona z dyskusją na temat tradycji gdańskiej i wileńskiej nauki | prof. Przemysław Rutkowski, prof. Zbigniew Opacki, prof. Jerzy Błażejowski, prof. Maria Mendel | Prowadzący dr Tomasz Snarski, Michał Rzepiak | Współpraca: Gdańskie Towarzystwo Naukowe, Wydawnictwo Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Fundacja Pomorskich Kresowian | Scena główna, Dziedziniec Forum Gdańsk

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego świętowania. Dyrektorem artystycznym festiwalu Wilno w Gdańsku jest dr Tomasz Snarski, członek Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, wiceprzewodniczący I Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych.

Program festiwalu tutaj.

Więcej informacji o festiwalu:
www.gdansk.pl/wilno-w-gdansku