GDAŃSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE

Smaller Default Larger

Ogłoszenie

„OFERTA ZARAŹLIWA”

WYDZIAŁU I GTN
DO OGLĄDANIA, SŁUCHANIA, UCZESTNICZENIA I SZEROKIEGO UPOWSZECHNIANIA
ZAPRASZAMY!

Skorzystanie z zaproszenia może łączyć się z wsparciem zorganizowanej, przez studentów Koła Naukowego Innovative Ways Group na Wydziale Ekonomicznym UG, zbiórce pieniędzy #PomóżZdalnieNaKwarantannie na gdański szpital. Zebrane fundusze przeznaczone będą na zakup niezbędnych środków ochronnych, aparatury medycznej oraz ciepłych posiłków dla personelu.
Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/z/pomozzdalnienakwarantannie

ELEMENTY OFERTY (uwaga: oferta będzie rosła – zachęcamy do odwiedzania strony):

 

Prof. dr hab. Beata Możejko, Uniwersytet Gdański:

Dr Agnieszka Pawłowska-Kubik, Gdański Uniwersytet Medyczny:

  • „Medycyna na wojnie” – wykład i prezentacje, dotyczące organizacji wyjątkowego leśnego szpitala o kryptonimie „665” funkcjonującego w 1944 roku w Puszczy Solskiej. To wirtualna wyprawa do lasu w czasach pandemii. Do lasu położonego daleko od miejsca, w którym mieszkamy i w czasy, których z pewnością nikt z nas nie pamięta. Są mapy i stare zdjęcia i, jak to w partyzantce bywało, będzie raz wesoło, a raz smutno:
    https://www.youtube.com/watch?v=iAM8rNaBqgc

Dr Tomasz Snarski, Uniwersytet Gdański:

  • "Morze Prawa" – cykl wykładów poświęconych zagadnieniom z obszaru prawa, głównie filozofii prawa i prawa karnego. W pierwszych odcinkach mowa o zawinieniu w prawie karnym, sprzeciwie wobec kary śmierci, sensie kryminalizacji oraz wielokulturowości w prawie:
    https://www.youtube.com/watch?v=7kIhc_fKCAA

Dr Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk

z naszego Wydziału, prowadząca Pracownię Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza (Instytut Filologii Germańskiej UG) zaprasza na otwarty gościnny wykład online prof. Renaty Makarskiej z Johannes Gutenberg-Universität w Moguncji na temat Supermigranci, nowi Niemcy i pokolenie Podolskiego. Polscy migranci drugiej generacji w niemieckiej literaturze i kulturze. Wykład odbędzie się we wtorek 28 kwietnia o godz. 13.15. Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zgłosić udział w wydarzeniu na FB. Pół godziny przed terminem wykładu udostępnimy link do wirtualnej przestrzeni, w której się spotkamy.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/262208491483283/ oraz www.narracjepogranicza.eu