GDAŃSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE

Smaller Default Larger

Ogłoszenie

Gdańskie Towarzystwo Naukowe, Wydział I oraz Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki

zapraszają na wystawę

„Jan Heweliusz i jego Gdańsk w 500-lecie reformacji”.

Wernisaż 18 kwietnia 2016 roku godz. 14. Miejsce wydarzenia: Łódzkie Towarzystwo Naukowe, ul. Skłodowskiej-Curie w Łodzi. Kuratorem wystawy jest członek zarządu GTPS oraz kierownik Katedry Kształcenia Podstawowego na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP prof. Marek Model.

 

Wystawa „Jan Heweliusz i jego Gdańsk w 500-lecie reformacji” jest prezentowana w ramach XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Została ona przygotowana w ramach współpracy Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki oraz Gdańskiego Towarzystwa Naukowego (szczególnie Wydziału I) i wpisuje się w plany oby tych stowarzyszeń oraz szeroko rozumianego środowiska artystycznego i naukowego Gdańska, dotyczące obchodów 500-lecia reformacji, przypadających na rok 2017. Składa się na nią kilkanaście obrazów autorstwa artystów związanych z GTPS. W swoim artystycznym przekazie nawiązują one do postaci luteranina (ewangelika) Jana Heweliusza, jego miasta Gdańska oraz reformacji. Wystawę, która wcześniej była już prezentowana na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, będzie można oglądać w Łodzi do 20 maja 2016 r.

 

Przedsięwzięcie jest kontynuacją projektu z 2014 r. „Jan Heweliusz i jego Gdańsk w Londynie”, który również był realizowany w ramach współpracy obu Towarzystw (GTPS i GTN).

W załączeniu plakat.