GDAŃSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE

Smaller Default Larger

Ogłoszenie

Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Wodnego (IWA) dla młodych naukowców odbędzie się w Krakowie w dniach 12–13 września 2017 roku. W jej organizację zaangażowana jest Politechnika Gdańska.

 

Konferencję organizuje Politechnika Krakowska i International Water Association Poland – Young Water Professionals (IWA Poland –YWP), przy współudziale towarzyszących uczelni: Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Białostockiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się w połowie września na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24 w Krakowie.

W ciągu ostatnich lat konferencje IWA YWP w regionie Środkowo-Wschodniej Europy zostały zorganizowane kolejno: w Mińsku – 2009 r., w Moskwie – 2010 r., w Ałmatach – 2011 r., w Sankt Petersburgu – 2012 r., w Kijowie – 2013 r., w Stambule – 2014 r., w Belgradzie – 2015 r. oraz w Gdańsku – 2016 r. Gospodarzem gdańskiej konferencji była Politechnika Gdańska. Raport z wydarzenia można prześledzić tutajDotychczas w konferencjach IWA udział wzięło 1000 osób z 55 krajów świata.

Tegoroczna konferencja pt. „Water, Wastewater and Energy in Smart Cities” adresowana jest głównie do doktorantów, młodych pracowników nauki i specjalistów z branży.

 – Mam nadzieję, podobnie jak cały komitet organizacyjny, że konferencja IWA YWP będzie wspaniałą okazją do zbudowania silnych relacji między naukowcami/partnerami w Polsce, a także przybyłymi z zagranicy specjalistami YWP – mówi przewodniczący sekcji YWP w Polsce dr Jakub Drewnowski z Katedry Inżynierii Sanitarnej na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Polska grupa specjalistów zrzeszonych w IWA jest coraz silniejsza. Obecnie liczy niemal 80 osób (IWA zrzesza w sumie 10000 osób z całego świata). Do IWA można dołączyć w każdej chwili, platforma organizacji łączy specjalistów z branży – iwa-connect.org.

Zobacz dlaczego warto dołączyć do IWA – film.

***

Uwaga! Termin nadsyłania abstraktów konferencyjnych mija 15 marca 2017 r. Kontakt e-mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Szczegółowe informacje dostępne są w załączonym pliku oraz na stronie internetowej IWA Poland i Konferencji IWA-YWP lub Stowarzyszenia IWA.