GDAŃSKIE TOWARZYSTWO NAUKOWE

Smaller Default Larger

Klub Młodych Naukowców

Szanowni Państwo,

Pomysł powołania Klubu Młodych Naukowców (KMN) w ramach Gdańskiego Towarzystwa Naukowego (GTN) został przedstawiony na początku 2015 roku przez Dr inż. Jakuba Drewnowskiego, (Laureata Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska i Gdańskiego Towarzystwa Naukowego) i został poparty przez Władze IV Wydziału Nauk Technicznych oraz pozostałych uczestników spotkania IV Wydziału GTN. Następnie dzięki staraniom Prof. dr hab. Jerzy Błażejowski - Prezesa GTN i Prof. Dr hab. inż. Władysława Koca - Przewodniczącego IV Wydziału GTN oraz innych członków GTN wspierających tą ideę została zapoczątkowana praca mająca na celu powołanie komisji działającej wewnątrz towarzystwa. Na jej czele staną Dr inż. Jakuba Drewnowskiego dnia 24 czerwca 2015 roku podczas zebrania Zarządu Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, który przyjął uchwałę o powołaniu Klubu Młodych Naukowców, aby wybitni naukowcy z gdańskich uczelni mogli w ramach struktur GTN ściślej współpracować ze sobą i innymi członkami naszego towarzystwa.

 

W dniach 17-18 grudnia 2015 roku na Politechnice Gdańskiej i w siedzibie GTN odbyło się zebranie założycielskie i jednocześnie I spotkanie informacyjne, podczas którego zaprezentowano szczegóły dotyczące organizacji KMN i plany jego dalszego rozwoju. Za cele działalności Klubu uznano między innymi: integrację i organizowanie współpracy wybitnych młodych naukowców gdańskich uczelni (w tym laureatów Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska i Gdańskiego Towarzystwa Naukowego) dla umocnienia ich pozycji naukowej i zawodowej, promocję członków w środowiskach nauki, gospodarki i administracji, wspieranie i organizację przedsięwzięć o charakterze naukowym, edukacyjnym i społecznym oraz działanie na rzecz rozwoju nauki. Przy wsparciu Władz GTN opracowano projekt „Gdańska Młoda Nauka” i obecnie jest w fazie dalszej realizacji m.in. tworzona jest platforma internatowa KMN w ramach GTN mająca na celu zintegrowanie środowiska młodych naukowców, będących już członkami GTN (w tym Laureatów Nagrody Uphagena oraz PMG i GTN), jak i kandydujących do naszego grona (a wyróżniających się znaczącymi osiągnięciami) lub dotąd nie związanych z Towarzystwem. Działalność Klubu Młodych Naukowców ma charakter interdyscyplinarny i opiera się o statut zatwierdzony przez Zarząd GTN – patrz Statut KMN.

 

Tak, więc zaczynamy... tworzyć zintegrowanie środowisko Młodych Naukowców -  to dla mnie zaszczyt i ogromna przyjemność współtworzyć i rozwijać je wraz z Państwem, tym bardziej ze po ostatnich spotkaniach naszego KLUB napłynęło wiele pozytywnych komentarzy oraz wniosków o członkostwo w ramach Klubu Młodych Naukowców GTN. Zarazem pragnę przypomnieć, że dla młodych naukowców, którzy jeszcze nie mieli przyjemności wstąpić do KMN, wymagane dokumenty można pobrać ze strony internetowej GTN w zakładce członkostwo i należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z dopiskiem Klub Młodych Naukowców - członkostwo GTN. Oczywiście dla Laureatów Nagrody PMG i GTN wystarczy wypełnić sam wniosek.

W imieniu własnym i członków KMN GTN serdecznie zapraszam,

Z poważaniem,

Dr inż. Jakub Drewnowski

 

Przewodniczący KMN